Ultimatum Allegriego? Trzech kandydatów do zastąpienia Włocha
16.02.2019

Czy porażka z Atletico Madryt będzie oznaczać pożegnanie się z posadą Maxa Alegriego? O takiej sytuacji przekonane są włoskie media, które sugerują, że przed Włochem postawiono pewne ultimatum.

„Stara Dama” na zwycięstwo w Lidze Mistrzów czeka już niemal od 23 lat. Ostatnie lata, kiedy aż dwukrotnie ekipa z Turynu dochodziła do finału tych rozgrywek za rządów Allegriego, uznano za spory sukces. W tym sezonie mimo to każdy już liczy na więcej. Mowa oczywiście o zwycięstwie w całych rozgrywkach.

Głównie w tym celu latem zeszłego lata sprowadzono Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w swoim CV może pochwalić się pięcioma medalami za wygraną Champions League i w tym sezonie ma poprowadzić do tego Juventus. Jeśli zespół tego nie zrobi – najprawdopodobniej pracę straci Allegri. Kto przejmie jego posadę?

Kandydatów na jego następcę jest trzech. Pierwszy to oczywiście Zinedine Zidane. Francuz od czasu odejścia z Realu Madryt pozostaje bez pracy, a kilka miesięcy temu spekulowano, że przejmie posadę dyrektora sportowego w Turynie, by za jakiś czas objąć posadę po Allegrim. 46-latek jest ulubieńcem Prezydenta Juventusu – Andrei Agnellego.

Innymi opcjami są Juergen Klopp oraz Didier Deschamps. Niemiec posiada jednak długi kontrakt (do 2022 roku), co znacznie utrudniłoby negocjacje z Liverpoolem. Z kolei szkoleniowiec reprezentacji Francji póki co nie ma zamiaru wracać do klubowej piki po sukcesie z narodową kadrą. 50-latek raczej niechętnie wróciłby do swojego dawnego zespołu, z którego przecież w 2007 roku po zaledwie 10 miesiącach został zwolniony po wielu sporach z zarządem klubu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO