Prezydent Barcelony potwierdził zainteresowanie De Ligtem
16.02.2019

Władze Barcelony mogą latem ponownie sięgnąć głęboko do portfelu podczas okienka transferowego. Po zakupie Frenkie De Jonga za około 85 milionów euro, tym razem przyjdzie pora najprawdopodobniej na jego kolegę z drużyny – Matthijsa De Ligta.

Holender od kilku miesięcy jest łączony z przenosinami do „Dumy Katalonii”, ale media nadal sugerują, że ogromną przeszkodą w tym transferze może okazać się agent piłkarza – Mino Raiola. Urodzony we Włoszech agent oczekuje bowiem pokaźną prowizję za ubicie tej transakcji, co niezbyt podoba się zarządowi klubu.

19-latek już od ponad roku pełni rolę kapitana drużyny z Amsterdamu, dzięki czemu zyskał miano jednego z największych talentów w europejskim futbolu. Jego cena będzie oscylować w granicach 75 milionów euro.

– Przez jakiś czas śledziliśmy poczynania De Ligta. To ten profil gracza, jaki bardzo lubimy. Mimo to na pewnych rzeczach skupimy się dopiero w marcu lub kwietniu. Cieszymy się, że nadal się rozwija, ale w tej chwili naprawdę nie mogę powiedzieć o żadnych konkretach – zdradza Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

Transfer Holendra byłby dobrą wiadomością dla De Jonga, który mając swojego przyjaciela z Ajaksu być może nie miałby żadnych problemów z aklimatyzacją w nowym otoczeniu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO