Występy Riyada Mahreza? Winowajca jest tylko jeden
16.02.2019

W trakcie letniego okna, Manchester City zrealizował tylko jeden większy transfer. Za kwotę 68 milionów euro, ekipę Pepa Guardioli zasilił Riyad Mahrez. Algierczyk od początku swojej przygody w “The Citizens” nie odgrywa roli, jakiej się spodziewał. Pozycję zawodnika postanowił skomentować szkoleniowiec zespołu.

Choć liczba występów piłkarza w obecnym sezonie nie jest tragiczna, to wkład Mahreza na poszczególne mecze wygląda już zupełnie inaczej. Ostatnie spotkanie w Premier League od pierwszej minuty, Riyad rozegrał 30 grudnia. Była to wyjazdowa rywalizacja Manchesteru z Southampton.

W ostatnich tygodniach, Algierczyk musi zadowolić się wejściami z ławki. Co gorsza, Pep Guardiola nie decyduje się na hojną liczbę minut zawodnika. Podczas starcia z Chelsea, Mahrez pojawił się na murawie w 68. minucie przy stanie 5-0. W rywalizacji z Arsenalem, otrzymał zaledwie kilka minut. Żeby tego było mało, w meczach z Newcastle czy Evertonem, Riyad nie wstał nawet z ławki.

Całą sytuację postanowił skomentować Pep Guardiola. Hiszpan wyznał, że to on jest głównym winowajcą braku minut dla Mahreza – To ja jestem powodem. On kompletnie nie jest winny. Jest mi przykro, gdyż Riyad niesamowicie pracuje na treningach. Ma wielki talent, jednakże w tym momencie mamy pięciu ofensywnych zawodników. W ostatnim meczu Leroy w ogóle nie zagrał. Są piłkarze niesamowici, jak Bernardo czy Sterling w wyśmienitej formie. Dlatego też nie gra Mahrez.

Algierczyk z pewnością dostanie szansę w ten weekend. O godzinie 18:30 w sobotę Manchester City zmierzy się z Newport w ramach kolejnej rundy FA Cup.