Arjen Robben wspomina grę w Chelsea i relacje z Jose Mourinho!
17.02.2019

W 2004 roku, Arjen Robben dołączył do Chelsea z PSV za kwotę 18 milionów euro. Przez trzy sezonu, Holender zdobył w ekipie “The Blues” dwa tytuły mistrzowskie, jeden Puchar Anglii oraz dwa Puchary Ligii Angielskiej. Trzeba zatem przyznać, że pobyt w Anglii był dla 35-latka całkiem udany. W ostatnim swoim wywiadzie dla Mail on Sunday, Robben postanowił wrócić do czasów gry w Chelsea.

Podczas sezonów 2004/2005 oraz 2005/2006 klub ze Stamford Bridge był niewątpliwie najmocniejszą ekipą w Anglii. Chelsea biła wszelkie rekordy, a żaden rywal w lidze praktycznie nie mógł rywalizować z “The Blues” jak równy z równym. Potwierdzają to również sukcesy drużyny z tamtych lat. Dla Arjena Robbena, gra w londyńskim zespole była tak naprawdę pierwszym krokiem w wielkiej karierze.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Już we wtorek, Bayern zmierzy się na wyjeździe z Liverpoolem. W związku z tym wydarzeniem, Arjen Robben wrócił w wywiadzie do swojej gry w Chelsea. Holenderski zawodnik ocenił swoją była ekipę – Myślę, że graliśmy wtedy bardzo ofensywnie. Mieliśmy na murawie dwóch napastników i dwóch skrzydłowych. To była formacja w stylu 4-4-2 z wieloma ofensywnymi zawodnikami na boisku. Pamiętam jednak, że przede wszystkim byliśmy zespołem. 

To była prawdziwa drużyna, wszyscy trzymali się razem. Każdy pasował do ekipy. Mieliśmy świetnego trenera w postaci Mourinho, który spowodował, że duch drużyny działał świetnie. Portugalczyk sprawił również, że klub sięgnął po tytuł mistrzowski po raz pierwszy od 50 lat. 

Kiedy Robben żegnał się z drużyną, w mediach poruszana była kwestia relacji zawodnika z trenerem. Arjen odniósł się do tej tezy – Trenera staje w trudnej sytuacji, gdy zawodnik jest kontuzjowany. Nie może na niego liczyć. Mogę trochę zrozumieć tamtą sytuację. Gorzej jednak wygląda sprawa piłkarza. Chcesz cieszyć się z futbolu. Jose jest typem zwycięzcy. On lubi silnych zawodników. Czułem się niesamowicie pewny siebie, gdy byłem dostępny do gry. Kontuzje powodowały jednak pewne problemy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO