Młody zawodnik Fulham trafi do więzienia?
19.02.2019

Oddanie dla kraju i służba wojskowa mogą sprawiać wiele kłopotów zawodnikom Premier League. Jakiś czas temu z taką sytuacją borykał się Son Heung-min, ale po zdobyciu złotego medalu w Igrzyskach Azjatyckich, piłkarzowi anulowano ten przymus. Tyle szczęścia nie ma jednak Ben Davis, który może niebawem wylądować w więzieniu.

18-letni zawodnik Fulham nie stawił się na obowiązkowej służbie w Singapurze. Wszyscy mężczyźni w wieku powyżej 18 lat muszą służyć w siłach zbrojnych, policji lub siłach obrony cywilnej przez dwa lata. Jeśli Davis dłużej będzie unikał służby – grozi mu do czterech miesięcy więzienia.

Ten wyrok może wzrosnąć maksymalnie do trzech lat, jeśli piłkarz nadal będzie to zaniedbywał. Dodatkowo może on zostać ukarany grzywną wysokości 10 tysięcy dolarów.

– Pan Benjamin Davis to narodowy pracownik służby bezpieczeństwa. Do tej pory nie zgłosił się do służby narodowej zgodnie z wymogami, a także przebywa za granicą bez ważnego zezwolenia na wyjazd –  poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony.

Według informacji BBC, odwołanie tego przymusu dla sportowców rzadko jest przyznawane przez Ministerstwo Obrony Singapuru. Głównie na takie uchylenie mogą liczyć wyłącznie reprezentanci podczas Igrzysk Olimpijskich.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO