Gattuso zdradza przepis na dobra formę Piątka
23.02.2019

Forma Krzysztofa Piątka powoli przestaje być tajemnicą dla wszystkich sympatyków futbolu. Polak wciąż nie ma zamiaru jednak się zatrzymywać, co udowodnił wczorajszy występ przeciwko Empoli.

Dla 23-latka była to siódma bramka w sześciu występach dla Milanu. Trafienie reprezentanta Polski sprawiło, że ekipa z Mediolanu umocniła się na czwartej pozycji w Serie A. Od momentu transferu Piątka, ekipa prowadzona przez Gennaro Gattuso nie przegrała jeszcze spotkania, wygrywając w tym okresie cztery mecze. Czy to zasługa przede wszystkim byłego gracza Cracovii?

– Przed nami jeszcze wiele kolejek i raczej skupiamy się na tym, co nas czeka w kolejnym starciu. Bramki Piątka? Nie zapominajmy, że on strzela regularnie dzięki pracy całego zespołu – stwierdził Gattuso.

– Piątek ciężko pracuje, ale nie jest zawodnikiem, który wyróżnia się na treningach. Zwykle myśli o tym, co on sam ma zrobić. Preferuje bardziej praktyczne podejścia do zajęć, skupiając się na ważnych rzeczach. Dwa lub trzy dni przed meczem często testuje pewne ruchy, jakie może wykonać w walce z obrońcami. Krzysztof sporo rozmawia z moimi asystentami o charakterystyce obrońców rywali, z którymi mamy się zmierzyć.

W środku tygodnia Milan zmierzy się w pierwszym spotkaniu półfinału Pucharu Włoch. Czy polski snajper ponownie wpiszę się na listę strzelców?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO