Kane pobił kolejny rekord Tottenhamu. Anglik wyśrubuje obecny wynik do granic możliwości?
06.03.2019

Po przekonywującym zwycięstwie na Wembley w pierwszym spotkaniu przeciwko Borussii Dortmund, „Koguty” wczoraj zaledwie dopełniły formalności związane z awansem do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Dzieła ziszczenia dokonał oczywiście nie kto inny jak Harry Kane, który ustalił wynik spotkania. 

Dla Anglika było to już 24 trafienie w europejskich pucharach w barwach swojego zespołu. Do tej pory najskuteczniejszym zawodnikiem „Spurs” w tych rozgrywkach był Jermain Defoe, lecz to miano przetrwało mu zaledwie do wczoraj. Kane wyprzedził go mając zaledwie 25 lat, co oznacza, że ten wynik – o ile snajper oczywiście pozostanie w stolicy Anglii – może zostać wyśrubowany do granic możliwości.

Pierwsza szansa nadejdzie już w ćwierćfinale, w którym to na kogokolwiek trafią – raczej nie będą na straconej pozycji. Ekipa Mauricio Pochettino świetnie bowiem prezentuje się na boiskach w Europie, a dodatkowym atutem może być powrót na własny stadion. Po meczu z niemiecką drużyną szkoleniowiec Tottenhamu zdradził, że być może nastąpi to już w kolejnej fazie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł