Kolejny zawodnik skomentował kontrowersyjną decyzję Loewa
08.03.2019

Najpierw zrobił to Jerome Boateng, później Thomas Mueller i w końcu przyszedł czas na ostatniego z całej trójki – Matsa Hummelsa. Defensor Bayernu Monachium także postanowił skomentować decyzje Joachima Loewa o odsunięciu go z narodowej reprezentacji. 

30-letni środkowy obrońca został poinformowany przez selekcjonera, że jego czas gry dla „Die Mannschaft” dobiegł już końca. Oznacza to, że Hummels nie wystąpi 20 marca w pierwszych spotkaniach kwalifikacji do EURO 2020 przeciwko Serbii.

– To zapewne była trudna decyzja, którą oczywiście respektuje. Jednak sposób, w jaki ją otrzymałem jest dla mnie niezrozumiały. Moim zdaniem zawsze miałem dobre relacje z osobami zaangażowanymi w działanie niemieckiej federacji i zawsze traktowaliśmy się uczciwie. Thomas, Jerome i ja oddaliśmy wszystko zespołowi narodowemu przez wiele lat i moim zdaniem ta decyzja nie oddaje sprawiedliwości temu, co osiągnęliśmy. To chłodne pożegnanie, ponieważ uwielbiałem występować dla tej kadry. Były to cudowne lata okraszone 70 spotkaniami. Łącznie cztery duże turnieje zwieńczone zwycięstwem w mistrzostwach świata w 2014 roku.

Jak widać, cała sytuacja została źle rozegrana, o czym wspomina już kolejny piłkarz. Kto wie, być może dobrym pomysłem byłaby organizacja pożegnalnego spotkania? Nikt nie ma wątpliwości, że dla trzech mistrzów świata bez wątpienia się to należy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł