Poznaliśmy pierwsze szczegóły nowego kontraktu Solskjaera
10.03.2019

Świetne wyniki w lidze oraz wyeliminowanie PSG w fazie pucharowej Ligi Mistrzów postawiły Ole Gunnara Solskjaera w idealnej sytuacji do podjęcia pracy w Manchesterze United na pełen etat. Norweg nadal pozostaje zaledwie tymczasowym menedżerem, ale już niebawem się to zmieni.

Do tej pory media sugerowały, że 46-latek jest jedynie „wypożyczony” z Molde do „Czerwonych Diabłów”. Okazuje się jednak, że kontrakt Ole z norweskim klubem został zerwany, ponieważ jeden szkoleniowiec nie może pracować w dwóch klubach. Oznacza to, że Manchester nie będzie musiał w żaden sposób dogadywać się z dawnym klubem Solskjaera.

Początek negocjacji ma ruszyć już w poniedziałek, ponieważ do tej pory nie poruszano tego tematu. Menedżer ma otrzymać propozycję czteroletniego kontraktu, dzięki któremu rocznie ma pobierać 7,5 miliona funtów. Jego pensja ulegałby podwyższeniu zależnie od zdobytych trofeów przez jego zespół.

Zarząd United jest przekonany, że agent Jim Solbaaken nie będzie robił żadnych problemów przy tych rozmowach. Obie strony są bowiem zdecydowane co do tej decyzji, więc do porozumienia może dojść bardzo szybko. Umowa zostanie potwierdzona przed końcem obecnego sezonu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł