Plany po karierze piłkarza? Falcao ma interesujący pomysł na przyszłość
12.03.2019

Radamel Falcao wchodzi powoli w decydujące lata swojej piłkarskiej kariery. Mimo to Kolumbijczyk za kilka lat nie zamierza całkowicie porzucić sportu i już planuje aktywność w innym sporcie.

Jakiś czas temu karierę piłkarza rozpoczął Usain Bolt. Jamajczyk jednak po kilku miesiącach stwierdził, że nie jest to dla niego i dość szybko odpuścił, pomimo „zaledwie” 32 lat. Jak zamiana dyscypliny pójdzie Falcao? Napastnik Monaco zamierza bowiem spróbować swoich sił w baseballu.

– Uwielbiam baseball. Kiedy byłem młody i mieszkałem w Wenezueli, był to sport, który uprawiałem najczęściej i na dobrym poziomie. Mój ojciec zdał sobie jednak sprawę, że pewnego dnia muszę podjąć pewną decyzję i postanowiliśmy wrócić do Kolumbii żeby skupić się jedynie na futbolu. Trudniej byłoby mi dokonać tego w Wenezueli, ponieważ tam jest to sport narodowy i pewnie nie sprostałbym tej pokusie. Mógłbym daleko zajść w tej dyscyplinie, ale piłkę nożną miałem we krwi.

– Często z moją żoną rozmawiam o tym i dochodzimy do wniosku, że po zakończeniu przygody z futbolem, rozpocznę pewnego dnia karierę w baseballu.

Przed 33-letnim napastnikiem być może jeszcze kilka lat piłkarskiej kariery. Jego obecny kontrakt z Monaco wygasa za ponad rok i być może czeka go jeszcze jedna duża umowa w egzotycznej lidze.

Odbierz darmowy zakład 20 zł