„Wróciliśmy do europejskiej elity”
14.03.2019

Wygrana z Bayernem dla Juergena Kloppa nie wydaje się jedynie awansem do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec „The Reds” zdradził, że dla całego klubu jest to czymś w rodzaju powrotu do europejskiej elity.

To dość dziwne słowa, zważywszy na fakt, że w zeszłym sezonie ekipa z Anfield awansowała do finału tych rozgrywek. Wówczas jednak jedynym topowym zespołem w fazie play-off można było nazwać Manchester City. W obecnej edycji Liverpool na wejściu otrzymał bardzo mocnego rywala i doskonale sobie z nim poradził.

– Jest to dla ważne zwycięstwo z wielu różnych powodów. Świadomość Liverpoolu musi teraz brzmieć: „Wróciliśmy do elity – do wielkiego futbolu”. Taka była między innymi cześć planu, kiedy zaczynaliśmy nasz projekt. Oczywiście nadal planujemy się rozwijać, ale pokonanie Bayernu to bez wątpienia duża rzecz.

– To dla nas duży krok. Dotarliśmy do miejsca, w którym Liverpool jest na szczycie europejskiego futbolu.

Czy podobne słowa Klopp będzie mógł wypowiedzieć po kolejnej fazie Champions League? Potencjalnych rywali już znamy i musimy przyznać, że nie brakuje tam kolejnych topowych zespołów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł