Perfekcyjny Giroud. Dokonał tego jako pierwszy w tym sezonie!
15.03.2019

Są zawodnicy, których umiejętności się przeszacowuje. Są też tacy, którzy mimo tego, że zasługują na uznanie, nie dostają go. Często się im umniejsza, nie patrząc obiektywnie na to, ile ktoś daje drużynie. Takim kimś od kilku lat jest Olivier Giroud.

Do Anglii ściągano go jako świeżo upieczonego mistrza Francji, który zdobył 21 bramek i ciągnął zespół za uszy. W Arsenalu miał się rozwinąć i strać postrachem bramkarzy. Zamiast tego bywał super-rezerwowym, zadaniowcem, kimś, kto miał absorbować uwagę rywali. To mu wychodziło idealnie, tak samo jak na mundialu w Rosji. Mimo że nie zdobył tam bramki, był jednym z kluczy Francuzów do końcowego triumfu.

Mistrzem świata został już jako zawodnik Chelsea, w której jego skuteczność wygląda równie mizernie. W drugiej połowie poprzedniego sezonu zdobył jedynie pięć bramek, w obecnym jego dorobek w Premier League to… jedno trafienie. Na szczęście zupełnie inaczej jest w Lidze Europy. Giroud jest liderem klasyfikacji strzelców, z dziewięcioma bramkami w dziewięciu występach.

Duża w tym zasługa czwartkowego hat-tricka, który nie był zwyczajny. Francuz zdobył go uderzeniami lewą nogą, prawą oraz głową. To tak zwany “perfekcyjny hat-trick”, a Giroud jest pierwszym zawodnikiem w tym sezonie, który takowego zdobył. Chyba dobrze się złożyło – perfekcyjne osiągnięcie w wydaniu kogoś, kto sam uważa się za perfekcyjnego i najpiękniejszego. Jak to mówią, “ciągnie swój do swego”.

Odbierz darmowy zakład 20 zł