Angel Di Maria chciał skompletować hattricka. Na przeszkodzie stanął Kylian Mbappe

18.03.2019

Trudno wyróżnić się w zespole, gdy grają w nim tacy zawodnicy jak Mbappe, Neymar czy Cavani. Przeważnie to wymieniona trójka jest powodem dyskusji kibiców PSG. Angel Di Maria zanotował w niedziele bardzo dobry mecz. Argentyńczyk mógł zakończyć rywalizację hattrickiem, jednakże przysługi nie wyświadczył mu kolega z drużyny.

Sytuacja kadrowa drużyny Tuchela przed meczem z Marsylią nie była idealna. Na boisko nie mogli wybiec: Neymar, Cavani oraz Draxler. W związku z tym, siła rażenia mistrza Francji była mocno ograniczona. Dodatkowo, rywal paryskiego zespołu miał za sobą serię sześciu spotkań w lidze bez porażki.

Tuż przed zejściem do szatni, bramkę na 1-0 strzelił Mbappe. Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli po przerwie, a autorem gola został Valere Germain. Po trafieniu piłkarza Marsylii, na boisku rządzili już tylko gospodarze. Dwa trafienia Di Marii spowodowały, iż zawodnicy PSG po 66. minucie byli już w bardzo komfortowej sytuacji. Wynik dla ekipy z Parc des Princes mógł być jeszcze korzystniejszy, jednakże rzutu karnego nie wykorzystał Kylian.

Co ciekawe, kamery transmitujące to spotkanie zarejestrowały rozmowę Angela z Mbappe przed wykonywaniem jedenastki. W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja, której wniosek jest prosty. Di Maria chciał wykonać „wapno”, kompletując tym samym hattricka, jednakże na taki scenariusz nie zgodził się młody Francuz.

Trudno w takich sytuacjach znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zapewne pierwszym wykonawcą na boisku był Mbappe. Kylian wykonał zatem polecenie trenera, strzelając z jedenastu metrów. Mecz był jednak wygrany, więc 20-latek nie otrzymałby najprawdopodobniej reprymendy od Tuchela, gdyby oddał piłkę Argentyńczykowi. Cała sprawa nie jest pierwszym takim wydarzeniem w paryskim zespole. Jakiś czas temu mogliśmy obserwować burzliwą dyskusję zawodników PSG (Neymara i Cavaniego) przy wykonywaniu rzutu karnego.