Ćwierćfinał LM bez Cristiano Ronaldo?
18.03.2019

Cristiano Ronaldo od początku tego sezonu jest kluczową postacią dla Juventusu. Portugalczyk udowodnił to między innymi w rewanżu z  Atletico Madryt, w którym to zdobył hat-tricka i zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału. Problemem może być jendak celebracja tego zwycięstwa, która nie umknęła władzom UEFA. Czy 34-latek zostanie ukarany za niegodziwy gest?

Chodzi oczywiście o sławny już gest trzymania się za swoje krocze, który po pierwszym meczu na Wanda Metropolitano zaprezentował Diego Simeone. Wówczas Argentyńczyk otrzymał zaledwie karę finansową, ale czy podobnie będzie w przypadku napastnika mistrza Włoch?

Zgodnie z artykułem 15, piłkarze oraz trenerzy mają zakaz prowokowania kibiców oraz obrażania ich podczas meczu. Doniesienia mediów sugerują, że Ronaldo stoi w obliczu zawieszenia na ćwierćfinałowe starcie z Ajaksem. Byłaby to dość dziwna decyzja, zważywszy na fakt, że Diego Simeone został potraktowany o wiele lżej.

Gdyby Juventus musiał wystąpić bez swojego najskuteczniejszego strzelca w Holandii, byłby to dla ekipy Maxa Allegriego ogromny cios. Ajax oczywiście nie jest postrzegany w roli faworyta tego dwumeczu, ale Holendrzy w pojedynkach z Realem Madryt udowodnili piłkarską klasę.

Odbierz darmowy zakład 20 zł