Ah Mane, Mane. Senegalczyk przebił narodową statystykę w Premier League!
19.03.2019

Nie Salah, nie Firmino, a Sadio Mane odpowiada obecnie za strzelanie bramek w Liverpoolu. Od kilku tygodni, Senegalczyk prezentuje bardzo wysoką formę. Wyróżniające występy spowodowały, iż piłkarz może pochwalić się pewną, ciekawą statystyką. 

W ostatnich jedenastu spotkaniach w barwach “The Reds”, Mane strzelił aż jedenaście bramek. Nikt w klubie z Anfield nie może pochwalić się taką statystyką. Jak ważny dla Liverpoolu jest Sadio potwierdza fakt, że w trzech spotkaniach, w których nie strzelił Senegalczyk, zespół nie wygrał starcia. Co więcej, w tych rywalizacjach podopieczni Kloppa nie zdołali nawet strzelić gola.

Bramka w meczu z Fulham była już siedemnastym trafieniem Sadio Mane w Premier League. Tym samym, 26-latek przebił narodowy rekord. Wcześniej, zawodnikiem z Senegalu, który strzelił najwięcej goli w jednym sezonie ligi angielskiej był Demba Ba. Były napastnik m.in. Newcastle w rozgrywkach 2011/2012 zanotował szesnaście trafień.

Dobra forma Sadio rozpoczęła spekulacje na temat przyszłości zawodnika. Według ostatnich doniesień mediów, Mane jest obiektem zainteresowań Realu. Biorąc pod uwagę fakt, iż z “Królewskimi” jest łączony praktycznie każdy topowym piłkarz, takie spekulacje trzeba brać ze sporą rezerwą.

Odbierz darmowy zakład 20 zł