Rzeczywista ocena sytuacji czy podbijanie ceny? Zorc zabrał głos w sprawie odejścia Sancho
19.03.2019

Kariera Jadona Sancho nabrała imponującego rozwoju. Anglik już teraz jest przymierzany do odejścia z Borussii Dortmund, a angielskie media sugerują, że jego wartość może oscylować w granicach 100 milionów funtów. Skrzydłowy jednak nie zaprząta tym sobie głowy i oddala wszystkie doniesienia, podobnie jak dyrektor techniczny niemieckiego zespołu.

– Jadon będzie zawodnikiem Borussii w kolejnym sezonie. Planujemy z nim nasza przyszłość. Jego cena? Jestem daleki od tego, aby oceniać wartość tego zawodnika, ale utrzymuję, że ten transfer będzie trudny do zrealizowania nawet dla największym klubów na świecie – stwierdził Michael Zorc.

18-latek obecny sezon może uznać za bardzo udany. W 25 spotkaniach Bundesligi młody Anglik zdobył 8 bramek oraz zanotował 15 asyst. Takie wyniki powodują, że już teraz porównuje się go do Kyliana Mbappe oraz Marcusa Rashforda, którymi Sancho się inspirował.

– Na szczęście mam wokół siebie pewnych ludzi, którzy nie pozwalają mi odlecieć i zachować pewną pokorę.  Jestem wdzięczny, że mam ich wokół siebie, ponieważ mówią mi jak wiele mam jeszcze do zrobienia. Wystarczy spojrzeć na Mbappe czy Rashforda. To młodzi ludzie, z którymi musze konkurować. Kiedy oni radzą sobie dobrze, zawsze mnie to rozwija – ocenił zawodnik.

Kto wie, być może z jednym z nich Sancho będzie miał okazję zagrać już w przyszłym sezonie dla jednego klubu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł