Zlatan podpowiada Manchesterowi United. „Wokół nich powinno budować się drużynę”
19.03.2019

Zlatan Ibrahimović spędził w Manchesterze United niespełna dwa sezony. Przez ten czas Szwed obcował z wieloma zawodnikami „Czerwonych Diabłów”. Którzy z nich zrobili na nim największe wrażenie?

37-latek uważa, że zespół musi być budowany przede wszystkim wokół Paula Pogby oraz Marcusa Rashforda. Ich talent oraz możliwość rozwoju powinna w przyszłości przynieść dla klubu z Old Trafford wiele dobrego.

– Myślę, że Paul Pogba ma potencjał, aby zostać najlepszym graczem na świecie jeśli chodzi o swoją pozycję. To dobry facet, który ciężko trenuje, wyciąga wnioski i chce ciągle wygrywać. Rzeczy, które wypływają do mediów, nie przeszkadzają mu, ponieważ kiedy jesteś na tym poziomie, wszyscy będą  o tobie mówić.

– Rashford to także przyszłość United. Na początku widziałem go na boisku bardziej jako osobę indywidualną – teraz gra bardziej dla kolektywu. Używa swojej jakości dla całego zespołu, nie tylko dla siebie. Posiada spory potencjał, a szczególną rzeczą jest to, że jest wychowankiem tej akademii. Do jakiego poziomu dojdzie? Myślę, że nie ma ograniczeń.

Szwed zdradził także, że kilka lat temu był bliski przenosin do Manchesteru City.

– Otrzymałem ofertę od City, gdy odchodziłem z Barcelony w 2010 roku. Wówczas jednak chciałem ponownie cieszyć się futbolem, a mogłem to odczuć jedynie po powrocie do Włoch.

Odbierz darmowy zakład 20 zł