Czas to pieniądz. Bayern domyka transfer gwiazdy Ligue 1?
19.03.2019

Mistrz Niemiec, mający aspiracje by dominować także w Europie, kolejny raz przeżył rozczarowanie. Każde kolejne podejście pt.: “Zdobyć Ligę Mistrzów” kończy się niepowodzeniem. Czasem pośrednio przez sędziów, ale zdecydowanie bardziej przez brak odpowiedniego poziomu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Już od kilku lat trąbiło się, że kadra się starzeje i potrzeba świeżości. Kilka nazwisk mających w tym pomóc co prawda pojawiło się na Allianz Arena, jednak żadne z nich nie było na światowym poziomie. A właśnie tego brakuje. Czasy, w których Manuel Neuer był najlepszym golkiperem na świecie, a skrzydła Ribery-Robben jednymi z najgroźniejszych, już minęły.

Bayern długo bronił się przed wydawaniem wielkich pieniędzy. W klubie myślano, że da się obejść szalony trend i wydawanie setek milionów na kilka wzmocnień ich ominie. W końcu jednak zrozumieli, że nic z tego. Obecne lato ma być tym, w którym Bayern zaszaleje i w końcu sprowadzi zawodników, o których będzie głośno na całym świecie. Jednym z nich ma być Nicolas Pepe.

Prawy napastnik LOSC Lille jest objawieniem obecnego sezonu Ligue 1, w której ma obecnie 17 trafień i 10 asyst na koncie. Już na początku sezonu wiele klubów zaczęło go obserwować, a jednym z nich był Bayern. Teraz wydaje się, że w końcu podjęto konkretne kroki.

Jak donosi “Sport”, Pepe jest priorytetem dla Bawarczyków, którzy w obawie przed wzrostem ceny piłkarza i zainteresowaniem innych klubów, chcą jak najszybciej zamknąć operację. Bayern miał już poinformować Lille, że niedługo złoży ostateczną ofertę. Czy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, który w maju skończy 24 lata, będzie jednym z symboli odbudowy wielkiego Bayernu?

Odbierz darmowy zakład 20 zł