“Ale nie umieszczajcie tego w wywiadzie…” – Sadio Mane zdradził plany na przyszłość
20.03.2019

Najwięksi zawodnicy zwracają na siebie naszą uwagę szczególnie tym, co prezentują na murawie. Z meczu na mecz, z kolejki na kolejkę. Zadowalanie się tylko tym byłoby jednak trudne, dlatego kiedy możemy, staramy się dowiadywać jak najwięcej na temat ich przeszłości i… przyszłości.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Tym razem na tapetę został wzięty Sadio Mane, senegalski skrzydłowy, który w ostatnim czasie wyrósł na być może najbardziej kluczowego zawodnika Liverpoolu. Niespełna 27-letni piłkarz zadziwia skutecznością, ale boisko zostawmy na razie obok. Mane już wcześniej dał się poznać jako niezwykle skromna i pokorna osoba, głośno było szczególnie po jednym z meczów, kiedy zamiast odpoczywać, pomagał sprzątać w meczecie.

Plany zawodnika na przyszłość także opierają się na pomaganiu, ale Mane nie chce się z tym szczególnie obnosić. – Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pamiętanie o swoim rodzinnym mieście. Oni potrzebują pomocy (m.in. wybudowanie szkoły – red.) i jeśli będę mógł, zrobię to. Ale nie umieszczajcie tego w wywiadzie.” – Czemu? – “Nie robię tego dla reklamy” – wyznał Senegalczyk zapytany o swoje plany na przyszłość.

To niezwykle budujące, że w czasach, kiedy często zapomina się o innych, szczególnie jeśli samemu ma się wszystko, wciąż istnieją takie osoby jak choćby Kante czy właśnie Mane. Skromne, niezmienione sławą, pomocne i po prostu dobre. Szacunek!

Odbierz darmowy zakład 20 zł