Borussia zdecydowana na sprzedaż Sancho? Władze klubu wskazali już jego następcę
21.03.2019

Niedawne słowa Michaela Zorca na temat zatrzymania Jadona Sancho na kolejny sezon w Borussii Dortmund można traktować raczej z przymrużeniem oka. Anglik od jakiegoś czasu jest bowiem łączony z przenosinami do Manchesteru United, a ekipa z Dortmundu powoli rozpoczyna poszukiwanie jego następcy.

Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się głównie Calluma Hudsona-Odoia. 18-latek w styczniu był bliski przenosin do Bayernu Monachium, ale Chelsea ostatecznie nie zgodziła się na ofertę w wysokości 40 milionów funtów. Nastolatek jednak nadal nie podpisał nowej umowy, która wygasa na końcu kolejnego sezonu. Oznacza to, że „The Blues”, jeśli ta sytuacja się utrzyma, będzie musiała rozpatrzyć sprzedaż swojego wychowanka już latem.

W ostatnich tygodniach angielskie media donosiły o wielu chętnych na zakup skrzydłowego. Oprócz wspomnianych „Bawarczyków”, pewne zainteresowanie wykazywał Liverpool oraz RB Lipsk. Borussia jednak ma nadzieję, że przykład Sancho udowodni młodym piłkarzom, że to właśnie ich klub jest najlepszym miejscem do rozwoju.

Oczywiście Chelsea nadal ma nadzieję, że namówi młodego zawodnika do podpisania kontraktu. Jakiś czas temu proponowano mu nawet zarobki na poziomie 70 tysięcy funtów tygodniowo, ale także i ta oferta została przez niego odrzucona.

Odbierz darmowy zakład 20 zł