Yannick Carrasco trafi jednak do Premier League?
26.03.2019

Dość zaskakujący ruch wykonał Yannick Carrasco pod koniec lutego 2018 roku. Belg zamienił Atletico Madryt na chiński DL Yifang. Patrząc na postawę zawodnika, zmiana barw klubowych nie była jego najlepszym wyborem. 25-latek chce bowiem wrócić do Europy.

Jeszcze podczas gry w LaLiga, Carrasco był przymierzany do niektórych klubów z Premier League. Do żadnego transferu jednak nie doszło. Belg postanowił zaskoczyć cały piłkarski świat, wybierając grę w Azji, zamiast rywalizacji na najwyższym poziomie. Podczas swojego pierwszego sezonu w Super League, Yannick strzelił siedem bramek oraz zaliczył dziewięć asyst.

Na początku marca rozpoczął się nowy sezon chińskiej ekstraklasy. Carrasco wszedł w rozgrywki bardzo dobrze, strzelając aż trzy bramki w dwóch pierwszych kolejkach. Niewykluczone, że 25-letni Belg jednak nie dokończy sezonu w DL Yifang. Piłkarz coraz częściej rozważa powrót do Europy.

Zawodnik wypowiedział się nawet na temat ponownej gry na Starym Kontynencie – Chciałbym wrócić do Europy. Wiele klubów wykazuje zainteresowanie moją osobą. Próbowaliśmy znaleźć rozwiązanie w trakcie zimowego okna. Rozumiem jednak postawę klubu. Chcą żebym został. 

Największe zainteresowanie 25-latkiem wykazuje Arsenal. “Kanonierzy” próbowali ściągnąć pomocnika już w trakcie ostatniego okna. Niewykluczone, że angielski zespół ponownie złoży ofertę.

Odbierz darmowy zakład 20 zł