Legia Warszawa z rekordem transferowym? Portugalskie media podgrzewają atmosferę!
27.03.2019

Niemałym echem odbiły się transfery Legii w ostatnim czasie. Do warszawskiego klubu przybyli tacy zawodnicy jak Salvador Agra czy Andre Martins. Obaj piłkarze są Portugalczykami, więc od razu media zaczęły łączyć te transakcje z trenerem zespołu Ricardo Sa Pinto. “Legioniści” w trakcie zimowego okna sprowadzili jeszcze inne gracza z tego kraju. Iuri Medeiros przybył do Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia. Niewykluczone, że 24-latek zostanie w Warszawie na stałe. 

Transfer na papierze wyglądał całkiem solidnie. Medeiros ma w swoim CV grę w takich zespołach jak Sporting czy Genoa. Co prawda ofensywny zawodnik nie zrobił wielkiej kariery, występując we wspomnianych zespołach sporadycznie, jednakże jak na poziom polskiej ligi, mogliśmy postawić przed Portugalczykiem pewne oczekiwania.

Trudno jak na razie ocenić postawę Iuriego Medeirosa. Piłkarz strzelił w sześciu meczach jedną bramkę. Warto zaznaczyć, że zaledwie w trzech spotkaniach, zawodnik wybiegł na murawę od pierwszej minuty. Plus całej transakcji jest taki, iż Legia nauczona wcześniejszymi porażkami transferowymi, zaledwie wypożyczyła Medeirosa do końca obecnego sezonu.

Według portugalskiego źródła “A Bola”, Legioniści zdecydują się jednak na operację definitywną. Iuri ma zapisaną w kontrakcie klauzulę wykupu, która wynosi aż 6 milionów euro. Teoretycznie, mistrz Polski musiałby zapłacić wspomnianą kwotę, co oznaczałoby jednocześnie rekord transferowy Ekstraklasy. Mimo wszystko, spokojnie można założyć, że Legia będzie próbować obniżyć cenę.

Doniesienia portugalskich mediów trzeba również wziąć ze sporym dystansem. Czy Legioniści rzeczywiście mogą pokusić się o tak dużą transakcje?

Odbierz darmowy zakład 20 zł