“Manchester United nadal parkuje autobus. Różnica jest taka, że teraz wygrywa”
27.03.2019

Louis van Gaal dość często pojawia się w mediach. Holender ma zatem okazję, by wyrazić swoje zdanie na różne tematy. Tym razem utytułowany szkoleniowiec wziął pod lupę swój były klub, Manchester United. 67-latek postanowił nieco skrytykował obecnego trenera, Ole Gunnara Solskjaera. 

Porównując sytuacje “Czerwonych Diabłów” z grudnia, pozycja klubu w Premier League zmieniła się diametralnie. Ekipa z Old Trafford zajmuje obecnie piąte miejsce w lidze i ma spore szanse, by zagwarantować sobie pozycję w TOP4 na koniec sezonu.

Choć rezultaty Manchesteru na pewno uległy zmianie, to gra zespołu może pozostawiać wiele do życzenia. Przynajmniej takie zdanie ma na ten temat Louis van Gaal. Holender otwarcie przyznał w w mediach, że “Czerwone Diabły” prezentują podobny styl jak za Mourinho. Zmianą jest fakt, iż drużyna osiąga zadowalające wyniki – Trener, który przejął ekipę po mnie [Mourinho] zdecydował się na taktykę parkowania autobusu i grę z kontry. Teraz jest inny szkoleniowiec, który również parkuje autobus i gra z kontry. Główna różnica między Mourinho a Solskjaerem jest taka, że Norweg wygrywa spotkania. 

Louis van Gaal postanowił jednak docenić pracę Solskjaera w odbudowie atmosfery i samego Paula Pogby – Nie ma mnie tam, jednakże widać, że nastąpiły pewne zmiany, atmosfera zapewne jest lepsza. Zgadzam się również z tym, że Solskjaer zmienił Pogbę, ustawiając go w innym miejscu na boisku, gdzie odgrywa ważniejszą rolę. 

Czy rzeczywiście Manchester United nadal bazuje przede wszystkim na defensywie, a gra “Czerwonych Diabłów” specjalnie się od zwolnienia Portugalczyka nie zmieniła?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO