Powrót do ojczyzny. Pato zmienia klub!
28.03.2019

Nie zobaczymy (przynajmniej na razie) Alexandre’a Pato w Europie. Niektórzy kibice śledzący karierę zawodnika mogli liczyć na to, że Brazylijczyk wróci jeszcze do gry na Starym Kontynencie. 29-latek po dwóch latach występów w Chinach zdecydował się na powrót do ojczyzny. 

Pato trafił do TJ Quanjian pod koniec stycznia 2017 roku z Villareal. Przygoda w LaLiga nie była dla napastnika najgorsza. Przez pół sezonu, 29-latek rozegrał czternaście spotkań w lidze, zdobywając dwie bramki oraz notując trzy asysty. Hiszpański zespół na pewno nie żałuje sprowadzenia zawodnika, gdyż klub zarobił na Brazylijczyku 15 milionów euro.

Dla samego piłkarza przenosiny do Chin były podyktowane przede wszystkim warunkami kontraktowymi. W Super League, Brazylijczyk mógł liczyć na zdecydowanie lepsze zarobki. Sam pobyt w TJ Quanjian Pato może zapisać na plus. Przez dwa lata gry, strzelił w lidze 30 bramek.

Na takiej liczbie goli, napastnik zakończył swoją przygodę z chińską ligę. Alexandre Pato podpisał kontrakt z  Sao Paulo. Piłkarz tym samym wraca do ojczyzny po trzech latach przerwy. Na początku 2016 roku Pato wybrał się na wypożyczenie do Chelsea, natomiast w lipcu tego samego roku został sprzedany do Villareal.

Odbierz darmowy zakład 20 zł