Petr Cech na dłużej w Arsenalu? “Kanonierzy” obawiają się oferty… Chelsea!
30.03.2019

Po piętnastu latach gry w Premier League, Petr Cech zakończy piłkarską karierę. Czeski bramkarz nie zamierza “błąkać się” po niższych ligach lub egzotycznych klubach, zawieszając buty na kołek w topowym zespole. Niewykluczone, że od przyszłego sezonu, zobaczymy 36-latka w nowej roli. Na brak ciekawych ofert, Petr zapewne nie będzie narzekać. 

Jeszcze na początku rozgrywek, Cech był pierwszym bramkarzem Arsenal. Bernd Leno nie prezentował się na angielskich boiskach najlepiej, dlatego Unai Emery stawiał na doświadczenie. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy 36-latek doznał kontuzji uda, która uniemożliwiła mu grę w kilku spotkaniach. Swoją szansę wykorzystał niemiecki bramkarz, wskakując na pozycję numer 1 między słupkami.

Obecnie, Cech może liczyć na występy w Lidze Europy. “Kanonierzy” wyeliminowali po niełatwym dwumeczu Rennes. Biorąc pod uwagę konsekwentność Emery’ego, czeski goalkeeper zapewne zagra jeszcze w następnych dwóch spotkaniach LE. Po zakończonym sezonie, Petr Cech stanie przed ważną decyzją. Były bramkarz Chelsea może zrobić sobie przerwę od futbolu lub dołączyć do sztabu szkoleniowego Arsenalu.

Taką bowiem ofertę ma otrzymać 36-latek od “Kanonierów”. W ekipie londyńskiego zespołu panuje jednak pewna obawa. Klub z Emirates spodziewa się propozycji dla Petra z obozu “The Blues”. Cech występował w drużynie ze Stamford Bridge przez 11 lat, dlatego ze względu m.in. na sentyment, bramkarz może wybrać ofertę ligowego rywala.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO