Były kolega z drużyny nie ma wątpliwości – “Mane jest gotowy na grę w Realu”
30.03.2019

Postawa Realu Madryt wzbudza sporo spekulacji. Wygląda na to, że “Królewscy” w letnim oknie transferowym zdecydują się na dużą transakcje. Z madryckim zespołem od jakiegoś czasu łączony jest Sadio Mane. Jak przyznał były kolega z drużyny Senegalczyka, Oriol Romeu, zawodnik Liverpoolu jest gotowy na takie wyzwanie. 

Ogromny wpływ ma Mane na ostatnie wyniki “The Reds”. 26-latek niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą cennych punktów. Świetna postawa piłkarza wzbudziła zainteresowanie triumfatora Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu. Jak informują hiszpańskie i angielskie media, Zinedine Zidane chętnie widziałby Senegalczyka w swojej ekipie.

Taki scenariusz potrafi wyobrazić sobie Oriol Romeu. Hiszpan grał z Mane w jednej drużynie podczas przygody Sadio w Southampton. Romeu przyznał w wywiadzie dla “The Sun”, że 26-latek jest gotowy na nowe wyzwanie – On jest gotowy. Madryt ma obecnie problemy w ataku, natomiast Mane jest typem piłkarza, który potrafi wykreować spore zagrożenie w momencie, gdy ma trochę przestrzeni. Sadio mógłby pomóc im w obecnej sytuacji. On wnosi pewne zmiany w ataku. Być może nie jest typem strzelca jak Ronaldo, który gra zdecydowanie bliżej bramki. 

O ile przekonanie Mane do zmiany barw klubowych można sobie jeszcze wyobrazić, to uzyskanie porozumienia z Liverpoolem wydaje się wręcz niemożliwym zadaniem. Sadio Mane pod koniec 2018 roku podpisał nowy kontrakt z ekipą “The Reds”. Tym samym, klub z miasta Beatlesów nie ma podstaw, by w jakikolwiek sposób rozważać propozycję Realu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł