“To mógłby być interesujący kierunek” – De Ligt puszcza oko w stronę jednego klubu
30.03.2019

Przed dwumeczem Ajaksu z Juventusem, włoskie media skupiły swoją uwagę na Matthijsie de Ligcie. Holender jest od wielu miesięcy łączony z przenosinami do „Starej Damy”. Czy nastolatek wyobraża sobie przenosiny do Turynu?

19-latek od dwóch lat jest kluczową postacią linii obrony holenderskiego zespołu. Przez ten czas młody obrońca nie uniknął ciężaru porównań do najlepszych defensorów na świecie.

– Naprawdę lubię styl gry Chielliniego i Bonucciego. Uważam ich za jednych z najlepszych obrońców na świecie. Dla młodego gracza, takiego jak ja, obaj są przykładami do naśladowania. Cieszę się także z porównań do Alessandro Nesty czy Jaapa Stama. Mimo to nadal mam przed sobą długą drogę, aby osiągnąć taki poziom – stwierdził De Ligt.

W wywiadzie nie mogło oczywiście zabraknąć pytania na temat transferu do Juventusu. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany?

– To mógłby być interesujący kierunek, ale inne kluby są mną także zainteresowane. Jeszcze nie podjąłem decyzji, ponieważ teraz skupiam się na Ajaksie. Obecnie wszystkim zajmuje się mój agent. Spotkałem Raiole w 2017 roku i wówczas powiedział mi, że chce zostać moim agentem. Zastanawiałem się jedynie przez chwilę, a później zaakceptowałem tę ofertę, choć znałem jego reputację. Do tej pory jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.

Odbierz darmowy zakład 20 zł