Strzelby odpaliły. Pierwszy taki sezon United od ponad 20 lat
31.03.2019

Kibice Manchesteru United przyzwyczajeni do wielkich sukcesów, przeżywają w ostatnich latach prawdziwe katusze. Wiele transferów okazało się nietrafionymi, zatrudniani trenerzy także, o stylu gry nie wspominając. Odkąd drużynę prowadzi Ole Gunnar Solskjaer, w końcu od czasu do czasu można się uśmiechnąć.

“Czerwone Diabły” przez grubo ponad dekadę były jedną ze zdecydowanie najlepszych drużyn na świecie. Dominacja w kraju, sukcesy na arenie międzynarodowej, najlepsi piłkarze… Aż trudno uwierzyć, że powtórzenie pewnego osiągnięcia jeszcze z końca XX wieku udało się dopiero teraz.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Kadra United z tamtych czasów była niczego sobie – łączyła uznane nazwiska i utalentowaną młodzież, wchodzącą do wielkiej piłki. Znamy dobrze kilku wychowanków klubu z tamtego okresu, którzy zostali legendami i zaliczają się także do tej statystyki. Zastanawiacie się, jakiej?

Otóż ostatni raz w sezonie 1995/1996 zdarzyło się, by czterej zawodnicy Manchesteru United zdobyli w lidze przynajmniej po 10 bramek. Wtedy byli to Scholes, Cole, Giggs i Cantona. Trzeba było 23 lat, by udało się to powtórzyć za sprawą Martiala, Rashforda, Lukaku i Pogby.

To zaskakujące, że powtórzenie tamtego osiągnięcia udało się nie w czasach Rooneya, van Persiego i innych, a właśnie teraz, kiedy drużyna przechodzi proces odbudowy. Do ponownego zdobycia pewności siebie i charakteru wciąż daleka droga, ale mamy nadzieję, że ten “rekord” będzie pierwszym krokiem ku temu. United powinno wrócić tam, gdzie jego miejsce.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

typy dnia
kurs 4.30
Arsenal - Everton
Zwycięzca i BTTS
X/+
kurs 1.85
Wisła Kraków - Korona Kielce
Zwycięzca meczu
1
kurs 1.88
AS Roma - Lecce
Liczba goli 3,5
-
kurs 2.50
Inter Mediolan - Sampdoria
Liczba goli 3,5
+
3000PLN
zakład 100 zł
BETFAN