Zouma wyceniony przez Chelsea
31.03.2019

Dla Kurta Zoumy obecny sezon jest pewnym ustabilizowaniem swojej pozycji w Premier League. Dobra forma Francuza zaowocowała nawet powołaniem do reprezentacji Francji. Na rozwój swojego zawodnika z pewnością patrzą działacze Chelsea, którzy latem staną przed ważną decyzją odnośnie przyszłości 24-latka.

Dziennik „The Times” bowiem donosi, że Everton zechce wykupić na stałe zawodnika „The Blues”. Klub z Merseyside będzie jednak musiał zapłacić kwotę w okolicach 30 milionów funtów, zważywszy na ostatnią formę Zoumy. Oczywiście taka kwota nie da im przepustki do transferu, ponieważ ekipa z Londynu nadal zastanawia się co począć z wychowankiem Saint-Etienne.

Jest to oczywiście związane z otrzymanym zakazem transferowym, który zabrania Chelsea dokonywać transferów przez dwa kolejne okienka. Klub oczywiście złożył apelację od tej decyzji, ale póki co nadal nie została ona rozpatrzona. Dodatkowo kontraktu nie przedłużył David Luiz, co może oznaczać, że Zouma będzie mógł wrócić do Londynu na stałe.

Wiele będzie oczywiście zależało od możliwej zmiany szkoleniowca przez Romana Abramowicza. U Maurizio Sarriego Zouma raczej nie miałby czego szukać, a gra w krajowych pucharach czy europejskich rozgrywkach drugiej kategorii raczej nie wygląda dla Francuza najkorzystniej.

Odbierz darmowy zakład 20 zł