Atletico nie składa broni w walce o mistrzostwo – “Będziemy walczyć do utraty tchu”
31.03.2019

Patrząc na obecny układ tabeli LaLiga, można odnieść wrażenie, że powoli kończy się walka o mistrzostwo kraju. Barcelona ma bowiem dziesięciopunktową przewagę nad drugim Atletico. Jak przyznaje Diego Simeone, zespół z Madrytu nie zamierza poddawać się w rywalizacji o ten cel. 

Sytuacja Los Rojiblancos mocno pokomplikowała się po porażce drużyny z Athletic Bilbao. Przewaga “Dumy Katalonii” nad drugim zespołem wzrosła do dziesięciu oczek. Ostatni triumf Atletico ponownie wzbudził nadzieję w szeregach zespołu. Klub z Wanda Metropolitano wygrał na niełatwym terenie w Vitorii aż 4-0. Diego Simeone cieszyć może fakt, iż we wspomnianej rywalizacji, bramki strzelili dwaj napastnicy. Diego Costa oraz Alvaro Morata.

Efektowne zwycięstwo poważnie wpłynęło na nastrój samego szkoleniowca. Simeone nie krył zadowolenia z powodu wygranej – W zasadzie, piłkarze potrzebowali takiego meczu, na stadionie, gdzie rywal prezentuje się dobrze. Sposób w jaki wygraliśmy to spotkanie wzbudza u nas wielkie zadowolenie. Nie możemy stracić zaangażowania na żaden punkt w lidze. Chcemy walczyć w LaLiga do utraty tchu. 

Bardzo dobrą okazję do odrobienia straty, piłkarze Atletico będą mieć 6 kwietnia. W tym bowiem dniu, madrycki klub zmierzy się na Camp Nou z Barceloną. Ewentualna porażka Los Rojiblancos, zapewne zamknie już kwestię mistrzostwa.

Odbierz darmowy zakład 20 zł