Karim Benzema ma ich wszystkich!
01.04.2019

Niemałe kłopoty miał Real Madryt w niedzielnym starciu z Huescą. “Królewscy” do 89. minuty spotkania sensacyjnie remisowali z niżej notowanym rywalem. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Karim Benzema. Trafienie Francuza nie tylko było istotne dla samej drużyny, ale również pozwoliło napastnikowi cieszyć się z cennej, indywidualnej statystyki. 

Zapewne niewiele kibiców spodziewało się, że to właśnie 31-latek przejmie największą część obowiązku strzelania bramek po Cristiano Ronaldo. Benzema w trwającym sezonie strzelił już łącznie we wszystkich rozgrywkach 23 bramki. Napastnik może poszczycić się także imponującą liczbą asyst. Aż dziesięciokrotnie, Karim wykonywał ostatnie podanie do swojego partnera z zespołu.

Niedzielny gol Francuza przyczynił się do osiągnięcia cennej statystyki. Karim Benzema strzelił bowiem bramkę wszystkim rywalom, z którymi mierzył się w LaLiga. Liczba tych przeciwników wynosi 34. Przed obecnym sezonem, 31-latkowi brakowało dwóch trafień – z Leganes oraz właśnie Huescą.

Postawę napastnika docenił kolega z drużyny, Alvaro Odriozla. Hiszpański defensor przyznał, że Karim to najlepszy snajper na świecie – Benzema ma niesamowite umiejętności. Zawsze powtarzam, że jest najlepszą ‘dziewiątką” na świecie. Po raz kolejny to udowodnił. 

Odbierz darmowy zakład 20 zł