Eriksen jak Beckham. Dopiero drugi taki wyczyn w historii Premier League
02.04.2019

Najbardziej popularna, a być może i najlepsza piłkarska liga świata, ma dopiero nieco ponad 25 lat. Mimo tego zdążyło się przez nią przewinąć wielu fenomenalnych zawodników, których rekordy mogłyby wydawać się bardzo trudne do doścignięcia. Na szczęście wciąż pojawiają się piłkarze, którzy nawiązują do swoich wielkich poprzedników.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Jedną z twarzy wczesnej Premier League był bez wątpienia David Beckham. Anglik związany z Manchesterem United od 16. roku życia swoimi umiejętnościami (i wyglądem) zyskał sobie multum fanów wśród obu płci. Jeden z “dzieciaków Fergiego” imponował przede wszystkim kapitalnie ułożoną prawą nogą, podaniami i dośrodkowaniami z niemal chirurgiczną precyzją.

David Beckham potrafił także zdobywać sporo bramek, ale to z asyst kojarzymy go najbardziej. Nie ma w tym przypadku, ponieważ Anglik jako jedyny w historii Premier League zanotował 10+ asyst w czterech kolejnych sezonach. Jako jedyny do teraz, ponieważ jego osiągnięcie właśnie powtórzył pomocnik Tottenhamu – Christian Eriksen.

Duńczyk wspomniane osiągnięcie zdobył w dość pewny sposób, bo w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017 asystował w Premier League po piętnaście razy. Dopiero rok temu lekko wyhamował, kończąc sezon z “tylko” jedenastoma asystami. Teraz, w meczu z Liverpoolem, dobił do dwucyfrówki, jednak na poprawienie dorobku zostało mu jeszcze siedem kolejek. Czy uda mu się dobić do swojego wyniku sprzed dwóch i trzech sezonów?

Odbierz darmowy zakład 20 zł