Zinedine Zidane zdradza plan odnośnie pozycji bramkarza w Realu Madryt
02.04.2019

Od momentu, gdy Real Madryt ponownie objął Zinedine Zidane, najwięcej dyskusji wzbudza pozycja bramkarza. Do tej pory, francuski szkoleniowiec skorzystał z Keylora Navasa i Luki Zidane’a. Niepewna wydaje się rola Thibaut Courtois w zespole. Zidane wyjawił jednak, że w następnym sezonie, rola bramkarza będzie klarowna. 

Po tym jak w pierwszym meczu po swoim powrocie, Zidane wprowadził Navasa kosztem Courtois w składzie, media społecznościowe przeżyły prawdziwą burzę. Zaczęły pojawiać się bowiem tezy, że Francuz przesunie Keylora w hierarchii na pierwszego bramkarza, kosztem Belga.

Dość sensacyjnie, podczas ostatniego meczu LaLiga, w wyjściowym składzie wyszedł Luca Zidane. Na ławce zasiadał Navas, natomiast Thibaut Courtois z powodu urazu nie mógł znaleźć się w szerokiej kadrze.

Po rywalizacji z Huescą, Zinedine Zidane został zapytany o to, czy w klubie może występować regularnie dwóch bramkarzy – To zależy od tego, którzy bramkarze będą z nami w następnym sezonie. Na ten moment, mamy w ekipie trzech dobrych goalkeeperów. Zobaczymy co przyniosą rozgrywki. Jedno jest pewne, w następnym sezonie nie będzie debaty na temat pozycji bramkarza. Wszystko będzie bardzo jasne. 

Słowa Francuza mogą sugerować, że ktoś z dwóch Courtois/Navas opuści zespół. Trudno wyobrazić sobie, by jeden z wymienionej dwójki całkowicie pogodził się z pozycją rezerwowego bramkarza. Biorąc pod uwagę ekonomiczne aspekty, bardziej prawdopodobny wydaje się transfer Keylora. Z drugiej strony, nie jest żadną tajemnicą, iż Zinedine Zidane bardzo ceni sobie umiejętności Kostarykanina.

Odbierz darmowy zakład 20 zł