Tydzień do wielkiego starcia. Ronaldo wystąpi w meczu z Ajaksem?
03.04.2019

Po kontrowersyjnej celebracji gola przez Cristiano Ronaldo w meczu z Atletico, istniało małe zagrożenie, że Portugalczyk nie wystąpi w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Ostatecznie wszystko rozeszło się po kościach i piłkarz otrzymał tylko karę finansową. Jak się jednak okazuje, napastnik może opuścić to starcie z powodu kontuzji.

34-latek nabawił się urazu podczas zgrupowania narodowej kadry. Pierwsze doniesienia włoskiej prasy donosiły, że gwiazda „Starej Damy” na pewno nie zdąży dojść do siebie przed spotkaniem z Ajaksem. Teraz dziennik „Tuttosport” ocenia te szanse 50-50.

Pomimo niemalże całkowitego wyleczenia urazu, medycy Juventusu nie mają zamiaru ryzykować i śpieszyć się z powrotem zawodnika. Oczywiście – pierwszy mecz z holenderskim zespołem jest ważny, ale wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że sprawy awansu zapewne rozstrzygać się będą na Allianz Stadium 16 kwietnia. To właśnie wtedy Ronaldo ma być w pełni sprawny.

Przed wczorajszym meczem z Cagliari, Max Allegri stwierdził, że noga Ronaldo jest w coraz lepszym stanie. Wczoraj na pozycji napastnika wystąpił ponownie 19-letni Moise Kean, który w ostatnim czasie jest w świetnej dyspozycji strzeleckiej. Czy na urazie Portugalczyka skorzysta młody Włoch? Futbol niejednokrotnie udowodnił, że wręcz kocha takie scenariusze.

Odbierz darmowy zakład 20 zł