Arsenal wykupi skrzydłowego Bournemouth?

03.04.2019

Pomimo niezbyt udanego sezonu w wykonaniu Bournemouth, w drużynie Eddiego Howe’a możemy doszukiwać się kilka pozytywów. Jednym z nich jest bez wątpienia Ryan Fraser, który znalazł się na celowniku Arsenalu.

Szkot w tym sezonie podczas 32 występów Premier League zaliczył 10 asyst (w lidze więcej zanotował tylko Eden Hazard) oraz 6 bramek. Zważywszy na pozycję „Wisienek” w angielskiej ekstraklasie, jest to niezły wynik, a to natychmiast przyciągnęło uwagę Unaia Emery’ego.

Reprezentant Szkocji stworzył ciekawy duet, głównie na początku sezonu, z Callumem Wilsonem. Ich wspólne zrozumienie przyczyniło się do dobrych osiągów obu graczy pod kątem indywidualnym. Głównym atutem Frasera jest możliwość gry na obu flankach, co czyni go bardzo mobilnym.

Według Paula Joyce’a z „The Times” właśnie ten aspekt zainteresował szkoleniowca Arsenalu, który latem będzie szukał wzmocnienia na tej pozycji. Problemem mogą być oczywiście finanse. Po udanym sezonie Szkota, Bournemouth raczej nie zechce oddać swojego zawodnika za bezcen. Sporym ułatwieniem dla „Kanonierów” może być obecna długość kontraktu skrzydłowego, który wygasa w 2020 roku.

Odbierz darmowy zakład 20 zł