PSG gotowe sprostać finansowym wymaganiom De Gei
04.04.2019

Rozmowy w sprawie nowego kontraktu Davida De Gei utknęły w martwym punkcie. Ten impas w negocjacjach postarają się wykorzystać działacze PSG, którzy przygotowują dla Hiszpana gigantyczny kontrakt.

28-latek oczekuje od władz „Czerwonych Diabłów” umowy, dzięki której zostanie najlepiej opłacanym zawodnikiem Manchesteru United. Obecnie to zaszczytne miano od 14 miesięcy nosi Alexis Sanchez. Chilijczyk pobiera z klubowej kasy “bagatela” 350 tysięcy funtów tygodniowo wraz z dodatkowymi bonusami. Podobny pakiet chce otrzymać hiszpański golkiper.

Ed Woodward, wiceprezes Manchesteru, nie ma zamiaru jednak po raz kolejny popełniać takiego błędu jak w przypadku Chilijczyka. Podarowanie bowiem kolejnego tak wysokiego kontraktu mogłoby ponownie zaburzyć hierarchię płac w drużynie. Głównie dlatego bardzo prawdopodobne jest, że De Gea opuści Old Trafford już tego lata, ponieważ wówczas United zdoła jeszcze cokolwiek zarobić na swoim bramkarzu.

W grze o podpis 28-latka jest przede wszystkim PSG, które według niektórych mediów sfinalizowało już kontakt z Anderem Herrerą. Paryżanie są gotowi na opłatę wynagrodzenia, jakiego oczekuje De Gea, który miałby zastąpić Gianluigiego Buffona. Zgodnie z informacjami „Independent”, golkiper nadal ma nadzieję na pozostanie w dotychczasowym klubie, ale przeciągające się negocjacje mogą go zmusić do odejścia.

Odbierz darmowy zakład 20 zł