Simeone o czerwonej kartce Costy: “Sędzia dobrze zrobił, że go wyrzucił”
06.04.2019

Sobota z La Liga przyniosła nam hit nad hitami, który w ostatnich latach często ma większe znaczenie, niż wielkie “El Clasico”. Tym razem Atletico musiało wygrać, by móc jeszcze realnie marzyć o mistrzostwie. Niestety – sprawy znacznie się skomplikowały w 28. minucie spotkania…

Odbierz darmowy zakład 20 zł

Wszystko za sprawą Diego Costy, a dokładniej jego czerwonej kartki. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem znany jest nie tyle z brutalnej gry, ale z zamiłowania do zaczepek, zarówno cielesnych, jak i słownych. Tym razem przegiął w stosunku do arbitra, a ten najwyraźniej nie miał nastroju do przesadnej pobłażliwości.

O co poszło? “COPE” od razu po zajściu donosiło, że Costa miał rzucić w stronę arbitra przekleństwo, które w dosłownym tłumaczeniu na język polski nie ma żadnego sensu: “Sram na twoją pier***oną matkę” (me cago en tu puta madre). W bardziej logicznym przełożeniu to coś w stylu “pier**lę cię”.

Domysły w pomeczowym protokole potwierdził sam sędzia, a sytuację – jeszcze na gorąco – komentował Diego Simeone: – Jeśli Diego Costa faktycznie powiedział to do sędziego, to ten dobrze zrobił, że go wyrzucił.

30-letni napastnik w najgłupszy możliwy sposób osłabił swoją drużynę w jednym z najważniejszych meczów sezonu, potwierdzając tym samym swoją nieprzypadkową “renomę”. Atletico w dziesiątkę miało zdecydowanie mniejszą siłę rażenia i większość spotkania próbowało po prostu dobrze bronić. To wychodziło nieźle głównie za sprawą fenomenalnego Jana Oblaka, ale w końcu czar prysł. W 85. minucie idealnym dokręceniem piłki popisał się Luis Suarez, a minutę później Leo Messi “zabił mecz”, trafiając na 2:0.

Nie wiemy, jak Diego Simeone zachowywał się w szatni po meczu, ale nie chcielibyśmy być w skórze Diego Costy. “Cholo” z pewnością powiedział mu kilka ciepłych słówek…