Komplet pucharów? Według Guardioli to praktycznie niemożliwe
07.04.2019

Manchester City może rozegrać swój najlepszy sezon w historii. Klub z Etihad wygrał już Carabao Cup, jest w finale FA Cup oraz cały czas walczy w LM i Premier League. Niewykluczone, że w tym roku “The Citizens” zgarną komplet. Pep Guardiola studzi jednak emocje. 

Ogromną liczbę spotkań może rozegrać Manchester City, jeżeli zespół dojdzie do finału LM. Tym samym, klub musi odpowiednio rozkładać siły, by osiągnąć końcowy sukces. “Ekonomiczność” drużyny mogliśmy zaobserwować podczas sobotniego półfinału FA Cup. Piłkarze Guardioli wykonali zadanie, pokonując skromnie Brighton 1-0.

Coraz częściej pojawiają się dyskusje na temat poczwórnej korony Manchesteru City. Pep Guardiola po spotkaniu w Pucharze Anglii postanowił nieco przyhamować zapędy entuzjastów – To praktycznie niemożliwe, by sięgnąć po cztery trofea. Fakt, że jesteśmy nadal w grze o te wszystkie puchary to już cud. Zawodnicy wykonali niesamowitą pracę. Rozegrali wiele spotkań, jednakże będzie walczyć do końca. Wiem, że Liverpool wygra wszystkie mecze do końca sezonu. Nie możemy zatem pozwolić sobie na stratę punktów. 

Czy rzeczywiście triumf we wszystkich rozgrywkach będzie misją wręcz niemożliwą? W FA Cup klub zmierzy się ze zwycięzcą pary Watford-Wolverhampton. W Premier League natomiast, przewaga jest po stronie “The Citizens”, którzy mają o jeden mecz rozegrany mniej. Najtrudniejszym wyzwaniem wydaje się zatem sukces w Lidze Mistrzów. W tym turnieju nadal pozostały takie ekipy jak Barcelona, Juventus czy Liverpool.

Odbierz darmowy zakład 20 zł