Chelsea zamierza się zabezpieczyć? Sarri odkrywa karty odnośnie przyszłości Oliviera Giroud
07.04.2019

W najbliższym oknie transferowym, Chelsea może stanąć przed kilkoma trudnymi decyzjami. Jeśli “The Blues” nie otrzymają możliwości rejestrowania piłkarzy, to klub ze Stamford Bridge rozsądnie musi przemyśleć przyszłość niektórych zawodników. W tym gronie jest Olivier Giroud. Na temat Francuza wypowiedział się Maurizio Sarri. 

Niewdzięczną rolę ma 32-latek w zespole. Były piłkarz Arsenalu pomimo świetnej gry w Lidze Europy, nie może liczyć na występy w Premier League od pierwszego gwizdka. Niewykluczone, że ta sytuacja ulegnie zmianie w najbliższych tygodniach. Cierpliwość do Higuaina traci powoli sam Sarri. Włoch w końcu wystawił Oliviera w pierwszym składzie na mecz z Brighton. Ta decyzja na pewno opłaciła się szkoleniowcowi, gdyż napastnik strzelił bramkę.

Nie wiadomo jednak, jaka będzie ostateczna przyszłość zawodnika. Kontrakt Francuza ważny jest do końca obecnego sezonu. Chelsea ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy. Jak wyznał Sarri na przedmeczowej konferencji, klub najprawdopodobniej skorzysta z tej opcji – Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że jest taka opcja. Myślę, że zarząd z niej skorzysta. Uważam również, że sam zawodnik chce zostać. 

Nawet przy “odwieszonym” zakazie transferowym, zatrzymanie Oliviera wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. “The Blues” być może sprowadzą nowego napastnika w postaci Luki Jovicia, natomiast 32-latek ponownie pełniłby rolę zmiennika.

Odbierz darmowy zakład 20 zł