Barcelona walczy o swoje perełki. 100 milionów odstępnego, pensja jak w La Liga

08.04.2019

La Masia, uważana przez długi okres za najlepszą szkółkę piłkarską na świecie, w ostatnich latach nieco wyhamowała. Wiadomo, że nie da się co pokolenie wypuszczać graczy pokroju Puyola, Xaviego, Iniesty czy Messiego, ale przeskok był zbyt widoczny. Nic dziwnego, że w Barcelonie robi się dużo, by to zmienić.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Tym razem nową umową może pochwalić się Ilaix Moriba, którego dotychczasowa umowa wygasała latem. Barcelona musiała się porządnie nagimnastykować, by zatrzymać u siebie urodzonego w Gwinei pomocnika. Zainteresowanie jego usługami wyrażały już m.in. Manchester City, Chelsea czy Borussia Dortmund.

Jak wiemy Barcelonie, podobnie innym hiszpańskim ekipom, często trudno zatrzymać najbardziej utalentowanych chłopców, którzy w Anglii mogą liczyć na dużo większe pieniądze. Moriba skończył niedawno 16 lat i dzięki temu można było podpisać z nim pierwszą profesjonalną umowę.

W kontrakcie zawodnika wpisano klauzulę odstępnego na poziomie 100 milionów euro, większą od m.in. Rafinhy czy Jaspera Cillessena. Potrzebna była także obietnica awansu do Barcelony B w przyszłym sezonie i sowita pensja. Według doniesień ta będzie teraz na poziomie wielu zawodników z La Liga.

Ilaix Moriba reprezentuje barwy Barcelony od 2010 roku i przeszedł przez jej wszystkie szczeble juniorskie. W obecnej kampanii awansował już z zespołu Juvenil B do Juvenil A. Wystąpił także w pięciu meczach Młodzieżowej Ligi Mistrzów, w której udało mu się nawet zdobyć bramkę. Ciekawe, czy zaufanie i duże pieniądze zainwestowane w nastolatka zwrócą się w przyszłości…

Odbierz darmowy zakład 20 zł