Prezydent Barcelony zdradził szczegóły niedoszłego transferu Pogby
09.04.2019

Paul Pogba w swojej karierze wielokrotnie był łączony z przenosinami do Barcelony. Jak się okazuje, największe szansę przeprowadzenia tego transferu hiszpańska drużyna miała w 2016 roku. Sporym problemem okazały się pieniądze.

To w tamtym okienku transferowym Francuz opuszczał Turyn na rzecz Manchesteru. „Duma Katalonii” przeprowadziła nawet zaawansowane negocjacje z Juventustem. Te jednak ostatecznie zostały zerwane ze względu na kwotę odstępnego jaką oczekiwali działacze „Starej Damy”.

– Latem 2015 roku, kiedy Pogba występował jeszcze w Turynie, poinformowaliśmy Juve, że jeśli pewnego dnia zechcę sprzedać Paula to będziemy zainteresowani. Rok później otrzymaliśmy wiadomość o cenie, jaką żądali za jego transfer. Wówczas nie mogliśmy sobie pozwolić na wydanie takiej kwoty pieniędzy. Trafił on zatem do United i dziś czyni ten zespół jeszcze lepszym – stwierdził prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

Ostatecznie Pogba trafił do Anglii za rekordowe wówczas 89 milionów funtów. O transferze pomocnika do Katalonii plotkowano także w poprzednim roku, gdy jego relacja z Jose Mourinho po udanych mistrzostwach świata nadal wydawała się napięta. Wówczas Ed Woodward, wiceprezes klubu, postanowił jednak zablokować jakikolwiek transfer 26-latka.

Odbierz darmowy zakład 20 zł