“Przyszłość Thorgana? Borussia Dortmund, Atletico, a może Liverpool”
10.04.2019

Przygoda Thorgana Hazarda z Borussią Mönchengladbach powoli dobiega końca. Belg zamierza latem opuścić niemiecką drużynę, aby wykonać kolejny krok we własnej karierze. Do jakiego zespołu ostatecznie trafi?

Dyrektor sportowy Borussii, Max Eberl, niejako potwierdził doniesienia mediów o odejściu 26-latka z drużyny. Umowa Thorgana wygasa w 2020 roku, a piłkarz niedawno odmówił przedłużenia jej o kolejne lata.

– Hazard poinformował nas, że nie ma zamiaru przedłużać swojej umowy i chce latem opuścić klub, aby zrobić krok do przodu. Słyszeliśmy takie wiadomości w ciągu ostatnich 10 lat wiele razy, kiedy opuszczali nas fenomenalni zawodnicy. Zobaczymy, w którym zespole Thorgan będzie kontynuował swoją karierę. Nie wiem, czy będzie to Borussia Dortmund, o której ciągle się wspomina, czy może Atletico Madryt lub Liverpool.

W styczniu Juergen Klopp zabiegał o zakup Hazarda, ale ostatecznie transfer nie doszedł do skutku. Obecnie największe szanse przyznaje się wiceliderowi Bundesligi z Dortmundu, który latem odda do Chelsea Christiana Pulisica. Obecna wartość młodszego brata Edena wynosi około 40 milionów euro. Wydaje się, że pozostanie w Niemczech powinno wyjść Thorganowi na dobre ze względu na sporą konkurencję na Anfield.

Odbierz darmowy zakład 20 zł