De Ligt z uznaniem o Ronaldo: “To predator”
11.04.2019

O ile można się spierać, że Liga Mistrzów ma dwóch królów, o tyle faza pucharowa to już bez wątpienia królestwo Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po powrocie po kontuzji znów trafił do siatki, zdobywając swoją 24. bramkę w 21. występie na poziomie ćwierćfinałów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Nie da się nie docenić klasy 34-latka, który mimo zdarzających mu się słabszych okresów wciąż bije rekord za rekordem. Nie ważne, czy ktoś go lubi, czy nie – na boisku Cristiano Ronaldo zawsze budzi respekt i szacunek. Kolejnym z rywali, którzy skomplementowali zawodnika Juventusu jest Matthijs de Ligt, który w środowy wieczór miał za zadanie powstrzymać “CR7”.

– Ronaldo to największa jakość. Pomijając jego talent, to predator pola karnego. Kiedy widzi okazję, nawet najmniejszą szczelinę, wykorzystuje ją niezwykle szybko. Wbiega w pole karne między dwóch zawodników – opisał grę Portugalczyka de Ligt.

Mimo że Ajax dał sobie wbić bramkę, trzeba pochwalić Amsterdamczyków za postawę. Podopieczni Erika ten Haga po podcięciu skrzydeł w końcówce pierwszej połowy na drugą wyszli niezwykle zmotywowani i szybko odrobili straty. Co więcej, to Ajax prezentował się lepiej i gdyby nieco bardziej sprzyjało mu szczęście i skuteczność, mógł ten mecz wygrać.

Przed rewanżem kwestia awansu jest sprawą otwartą – nawet Wojciech Szczęsny po meczu mówił, że może wydarzyć się wszystko i znów dużo może zależeć od Cristiano Ronaldo. Z kolei Matthijs de Ligt chwalił zespół i podkreślał, iż Ajax udowodnił, że jego obecność w ćwierćfinałach nie jest przypadkowa.

Odbierz darmowy zakład 20 zł