Diego Costa już na “wakacjach”. Piłkarz Atletico nie zagra do końca sezonu!
11.04.2019

Za błędy trzeba płacić. Czasem kary są dość surowe. Diego Costa już podczas meczu przeciwko Barcelonie osłabił swoją drużynę, otrzymując niepotrzebną czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie w pierwszej połowie spotkania. Na tym jednak nie koniec. Federacja piłkarska postanowiła ukarać napastnika ośmiomeczowym zawieszeniem. Taką karę podyktowały dwa wykroczenia piłkarza. 

Przypomnijmy okoliczności całej sytuacji. Mamy 28. minutę spotkania. Diego Costa ewidentnie nie jest zadowolony z decyzji sędziego, kierując do arbitra kilka mocno obraźliwych słów. Dodatkowo Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem pozwala sobie na naruszenie nietykalności sędziego. Jesus Gil Manzano nie waha się, by wyrzucić napastnika z murawy.

Czerwona kartka to nie jedyny problem 30-latka.  W czwartkowe południe, hiszpańska federacja piłkarska opublikowała komunikat w sprawie całego incydentu. Diego Costa otrzymał zawieszenie na osiem spotkań. Cztery z powodu obrazy słownej, drugie tyle z powodu naruszenia nietykalności arbitra. Tym samym, piłkarz Atletico ma już “wakacje”. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek.

Niewykluczone, że rywalizacja z Barceloną była ostatnim meczem Costy na hiszpańskich boiskach. Coraz głośniej mówi się o niezadowoleniu klubu względem napastnika. Costa podczas zimowego okna transferowego miał opuścić Madryt na rzecz ligi chińskiej. Być może bogaci inwestorzy wrócą z ofertą w najbliższej możliwej okazji.

Odbierz darmowy zakład 20 zł