United, Arsenal i Chelsea powalczą o jednego dyrektora sportowego
12.04.2019

Dość dziwny zbieg okoliczności sprawił, że trzy z sześciu najlepszych angielskich klubów latem mają zamiar zatrudnić nowego dyrektora sportowego. Najpoważniejszym kandydatem póki co wydaje się Paul Mitchell. Do jakiej drużyny zatem ostatecznie trafi?

37-latek z Manchesteru rok temu opuścił Londyn na rzecz Lipska, gdzie przejął rolę głównego skauta. Podobne stanowiska w przeszłości obejmował także w Tottenhamie, Southampton oraz MK Dons. Latem Mitchell może liczyć na kilka ofert z rodzinnego kraju. Mowa oczywiście o Manchesterze United, Arsenalu oraz Chelsea. Każdy z tych zespołów przejdzie za kilka miesięcy poważne zmiany, a zatrudnienie takiego fachowca może okazać się świetnym ruchem.

Mimo to istnieje ryzyko, że skaut pozostanie w Niemczech i dostanie tam podobną propozycję od dotychczasowego pracodawcy. Jego obecny kontrakt wygasa w 2020 roku, ale wraz z przejęciem drużyny przez Juliana Nagelsmanna, Anglik miałby zostać kimś w rodzaju dyrektora generalnego na kolejne sześć lat.

Rosnąca reputacja Mitchella jako wykwalifikowanego skauta nie pozostała niezauważona także przez inne zespoły w Bundeslidze, takie jak Schalke czy Borussia Moenchengladbach. W dotychczasowej pracy w poprzednich klubach przypisuje mu się wiele odnalezionych talentów, na czele z Sadio Mane, Dusanem Tadiciem, Tobym Alderweireldem, Dele Allim oraz Kieranem Trippierem.

Odbierz darmowy zakład 20 zł