Projekt “włoskie PSG” zawita do Rzymu? Katar chce zbudować potęgę w Serie A
12.04.2019

Wiele zmieniło się w Paryżu, odkąd w 2011 roku Qatar Sports Investments i Nasser Al-Khelaifi przejęli PSG. W zespół wpakowano górę pieniędzy, pobito transferowe rekordy i zdominowano krajowe rozgrywki. Wciąż jednak trudno o sukces w Europie, ale kto wie – być może Katar dokona tego w innym miejscu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Ostatnie doniesienia “L’Equipe” wskazują, że kolejnym klubem, który został wybrany do ekspansji w Europie, jest AS Roma. Klub miałby zostać kupiony przez innego inwestora, niż PSG, by uniknąć ewentualnych problemów z UEFA.

Powody? W dużej mierze podobne, co w przypadku paryskiej ekipy. Wielka europejska stolica, atrakcyjna turystycznie, odwiedzana rocznie przez tłumy, będąca poniekąd mekką włoskiej kultury. Możliwości są teoretycznie dwie, w końcu w Rzymie mamy zarówno Romę, jak i Lazio. Drugi z tych klubów miał być jednak oceniony jako “bardziej kontrowersyjny”.

Obecny prezydent “Giallorossich” zaprzeczył konkretnej ofercie, jednak według “L’Equipe” zainteresowanie Kataru jest prawdziwe i przede wszystkim bardzo duże. Jeśli taka transakcja doszłaby do skutku, piłka nożna zostałaby znów trochę “zepsuta”. Mimo tego nie musiałoby to nieść za sobą negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie. Juventus zyskałby godnego konkurenta, liga byłaby ciekawsza, a zbudowanie drużyny mogącej bić się o Ligę Mistrzów byłoby zdecydowanie łatwiejsze w Serie A, niż Ligue 1.

Odbierz darmowy zakład 20 zł