Celtic szuka trenera. W grze dwa głośne nazwiska?!
12.04.2019

Po tym jak Brendan Rodgers zdecydował się odejść ze Szkocji na rzecz Leicester, Celtic znalazł się w nie najlepszej sytuacji. Cała sprawa została jednak opanowana. Drużynę przejął Neil Lennon, który pewnie kroczy wraz z piłkarzami po kolejny tytuł Premiership. Nie ma pewności, czy 47-letni trener pozostanie w Glasgow. Zarząd rozważa bowiem bardzo ciekawe nazwiska na nowego trenera klubu. 

Pierwszym kandydatem jest Andre Villas-Boas. Portugalski szkoleniowiec zakończył pracę w chińskim SIPG pod koniec listopada 2017 roku. Wcześniej, szkoleniowiec prowadził takie ekipy jak FC Porto, Chelsea, Tottenham czy Zenit. Trzeba zatem przyznać, że CV 41-latka jest całkiem imponujące. Praca w Szkocji byłaby dla samego trenera idealną okazją, by wrócić do europejskiego futbolu.

Odnośnie przyszłości Portugalczyka wypowiedział się już nawet agent trenera – Andre ma specjalne stosunek do Szkocji oraz szkockich ludzi. Bardzo dobrze wspomina czas, który tam spędził. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej oferty od szkockiego zespołu oraz nadal nie podjęliśmy decyzji odnośnie jego przyszłości. Nie możemy zatem nic powiedzieć na ten temat. 

Według mediów, drugim kandydatem jest Roberto Martinez. Były trener Evertonu prowadzi obecnie reprezentację Belgii. Trudno więc oczekiwać, by 45-latek zrezygnował z tak atrakcyjnej pracy dla zmagań w Premieship. Wśród potencjalnych szkoleniowców na “pełen etat” wymienia się także obecnego trenera, Neila Lennona oraz Michaela O’Neilla.

Odbierz darmowy zakład 20 zł