Klaruje się przyszłość Wernera. Jaki klub wybierze Niemiec?
14.04.2019

Latem o Timo Wernera walkę stoczą najprawdopodobniej największe kluby w Europie. Powodem jest wygasający kontrakt zawodnika w 2020 roku, którego Niemiec nie ma zamiaru przedłużać. Co zatem zrobią działacze jego drużyny?

23-latek już niebawem zakończy swój trzeci sezon w RB Lipsk. Przez ostatnie lata zainteresowanie jego usługami wykazywał przede wszystkim Bayern Monachium, który od lat skupuje największe gwiazdy Bundesligi do siebie. Podobnie może być i tym razem ze względu na zapewne dość promocyjną cenę jak za tej klasy gracza. Obecny kontrakt Wernera wygasa w 2020 roku, zatem jeśli niemiecki klub zechce cokolwiek zarobić na swojej gwieździe – musi spieniężyć go już tego lata.

Dyrektor generalny niemieckiego klubu, Oliver Mintzlaff ujawnił, że ich napastnik odrzucił niedawno propozycję nowej umowy.

– Chcemy przedłużyć z nim kontrakt, ale on przekazał nam, że raczej nie zgodzi się na nasze warunki.

Dla reprezentanta Niemiec obecny sezon jest ponownie bardzo udany. W 31 spotkaniach snajper zdobył 17 bramek, a jego trafienia znacznie pomogły zespołowi w awansie na trzecią lokatę w Bundeslidze. Jego dobra forma nie umknęła uwadze takim drużynom jak Bayern Monachium, Borussia Dortmund oraz Liverpool.

Odbierz darmowy zakład 20 zł