Piękny sen wciąż trwa. Moise Kean pobił wyczyn… Alessandro Del Piero
14.04.2019

Wszyscy lubimy, kiedy na piłkarskiej scenie pojawiają się nowe talenty i radzą sobie tak dobrze, że nawiązują do wyczynów wielkich legend. Kolejnym takim jest Moise Kean, który przeżywa najlepszy okres w swojej dopiero zaczynającej się karierze.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Świeżo upieczony 19-latek, który w poprzednim sezonie męczył się na wypożyczeniu do Hellas Verona, długo musiał czekać na swoją szansę. Kiedy ją jednak otrzymał, wykorzystał najlepiej jak mógł. Trafiał do bramki w ostatnich czterech kolejkach Serie A, a łącznie ma sześć bramek w sześciu “konkretnych” występach. Konkretnych, bo wcześniej w tym sezonie dwa razy wchodził z ławki na minutę.

Okazuje się, że dzięki świetnej dyspozycji Kean pobił osiągnięcie absolutnej legendy klubu, czyli Alessandro Del Piero. 44-letni Włoch, który cieszy się obecnie emeryturą w Stanach Zjednoczonych, ponad ćwierć wieku temu także zanotował imponujące wejście do drużyny. Jednak nie tak imponujące, jak Kean.

Legendarny Del Piero szybko zaczął budować swój pomnik w Turynie, więc tym bardziej cieszy, że młody Kean ruszył jego śladami. Nie można jednak sugerować, ani oczekiwać, że urodzony w 2000 roku zawodnik powieli jego sukcesy – do tego długa droga. Jeśli uda mu się to choćby w połowie, będzie wielki.

Odbierz darmowy zakład 20 zł