Juventus skorzysta na odejściu De Ligta do Barcelony?

15.04.2019

Walka o podpisanie kontraktu z Matthijsem De Ligtem zapowiada się doprawdy pasjonująco. Pomimo zainteresowania ze strony wielu klubów, Holender najprawdopodobniej trafi do Barcelony bądź Bayernu. To byłby dość spory cios między innymi dla Juventusu, ale mistrz Włoch nie ma zamiaru się załamywać.

„Stara Dama” bowiem po cichu knuje plan, który wynagrodzi im brak pozyskania utalentowanego 19-latka. Jeśli zawodnik Ajaksu trafi do „Dumy Katalonii”, w środku obrony ekipy Ernesto Valverde zrobi się trochę zbyt ciasno i potrzebne będą transfery w przeciwną stronę. Jednym z potencjalnych kandydatów do takiego ruchu jest Samuel Umtiti.

25-latek w obecnym sezonie zmagał się z kłopotami zdrowotnymi, ale jego jakość nadal jest niepodważalna. Trudno zatem oczekiwać, że Francuz tak łatwo zgodzi się na pełnienie roli rezerwowego. Tym bardziej, że w kadrze zespołu na kolejny sezon są także tacy zawodnicy jak Gerard Pique czy Clement Lenglet. Dodając do tego 19-letniego Holendra – robi się dla aktualnego mistrza nieciekawie.

Dla Juventusu Umtiti byłby ciekawym wzmocnieniem po tym jak decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery ogłosił Andrea Barzagli. Problemem może być jednak cena. Włoskie media donoszą, że dyrektor ekipy z Turynu, Fabio Paratici, kontaktował się już z Barceloną, która wycenia swojego defensora na 80 milionów euro.

Odbierz darmowy zakład 20 zł